خانه / ویلامبل / دانستنیهای کالیته های پارچه تختخوابشو و مبلمان
کالیته
کالیته

دانستنیهای کالیته های پارچه تختخوابشو و مبلمان

همانطور که شاید در جریان باشید بازار پارچه فروش ها رونق بسیاری دارد. ازآنجا که پارچه در صنعت مبلمان و تختخوابشو نقش به سزایی دارد چرا که مرحله آخر در کار مبلمان و تختخوابشو روکوبی مبلمان است که اوج هنر در هر یک از مدل های مبل را به رخ می کشد. پارچه ها انواع مختلفی دارند و همینطور مدل ها و رنگ های مختلف هر یک از مشتریان علاقه مند به انتخاب مبلمان را رنگ و طرح مورد علاقه خود را دارد و این باعث هیجان در صنعت مبلمان و عدم تکرار و رونق این صنعت می گردد.

کافی است به یک کارگاه و یا نمایشگاه مبل و تختخوابشو سر بزنید و از مدل ها دیدن فرمایید و در در کنار آن انواع کالیته رنگ پارچه را مشاهده می فرمایید در کنارهم گذاشته شده و منتظر سلیقه شماست که بر روی مدلی انتخابی شما نقش ببندد. شما با مشاهده کالیته رنگ طرح های مختلفی را شاهد خواهید بود اعم از طرح های نقطه نقطه ریز یا درشته، طرح های ساده، طرح پوست اسبی که مانند پوست اسب روی پارچه نقش دارد و طرح گلدار که علاقه مندان زیادی دارد. حتما در جریان هستید که اکثر پارچه های مبلی وارداتی هستند و از کشورهای مثل چین و ترکیه به صورت انبوه وارد می شود.

اما باید به چند نکته توجه داشته باشید: 1. پارچه های گلدار در دوره ای واردات می شود و در صورت استقبال نشدن و فروش نداشتن دیگر وارد نمی شود و یا با تاخیر وارد می شود. این که شما عکس مبلی را می بینید و خواستار همان طرح گل هستید ممکن است در بازار به علت اتمام پارچه و وارد نشدن و از طرفی عدم تولید در داخل از کشور دیگر آن پارچه موجود نباشد و شما ناچارا مجبور به تغییر طرح پارچه خواهید شد. 2. پارچ های ساده نیز به علت واردات از شرکت های مختلف و درجه کیفیت متفاوتی که دارند ممکن است یک کد یکسان از یک کالیته پارچه مقداری تفاوت در رنگ داشته باشند و یکی کمرنگ و یکی پر رنگ تر باشد و از همه مهمتر حتما دقت کنید هنگام خرید پارچه، پارچه را از یک توپ پارچه فروش برش بزنند تا تفاوت نداشته باشد.

3. هر کالیته رنگ اسم مشخصی دارد هنگام انتخاب از نام آن مطلع شوید و همینطور اینکه پشت هر یک از رنگ ها معمولا کد رنگ قرار دارد که کار شما را راحت می کنید. به طور مثال وارد پارچه فروشی شده واز کالیته پارچه پوست اسبی کد رنگ14 (رنگ قرمز) را خرید می نمایید. راستی توجه داشته باشید که قیمت پارچه های بستگی به کیفیت آن دارد که متری حدود 7-8از هزار تومان شروع شده به بالا ولی عمدتا در صنعت مبلمان پارچه ساده حدودا 14-15هزار تومان و پارچه گلدار حدود 18هزار تومان و پارچه ضدآب که بعضی از آن ها نانو هستند و وارداتی بوده و آب از روی آن سر می خورد حدود 30-40هزار تومان قیمت دارد. اگر شنیده باشید نوعی پارچه وجود دارد که از آن به عنوان پارچه ملافه ای نام می برند که بیشتر صنعت مبلمان فضای باز برای کوسن صندلی باغی و تاب های ویلایی و باغی کاربرد دارد که قیمت حدودا متری 4-5هزار تومان دارد که شکل های جذاب و زیبایی داشته و طرفداران بسیاری دارد. خب پس از خرید پارچه مورد نظر شما وقت برش و دوخت پارچه با دستگاه خیاطی مخصوص مبلمان است که شما باید منتظر هیجانی باشید که باعث می شود مبلی که خریده اید خاطره خوش و زیبایی بسیار فراوانی را در خانه شما رغم بزند.

مقاله اختصاصی از ویلامبل؛ مرکز خرید مبلمان تختخوابشو

سفارش از طریق تلگرام 09331155459

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همین الان تماس بگیرید(واتس آپ)
با فشار دادن این دکمه وارد برنامه واتس آپ و چت زنده با کارشناس ویلامبل می شوید
چت واتس آپ