مقالات

نکات مهم در استفاده از بخاری هیزمی

Wood Heater

لطفا قبل از نصب بخاری هیزمی برای برطرف شدن بوی دود ناشی از رنگ آمیزی و چربی های موجود در فلزات یکبار در محوطه باز با همراه داشتن حداقل دو متر لوله بخاری را روشن نموده و همیشه باید دمپر های پایین و بالا کاملا باز بوده وپس از شعله ور شدن هیزمها می توانید بوسیله دمپرها ی پایین. مصرف را تنظیم نمایید .دمپر بالا فقط زمانی میتواند مسدود باشد که شعله فروکش کرده تا آتش های ایجاد شده ماندگاری بیشتری داشته باشد . شیوه چیدن هیزمها در خوب سوختن بخاری .بخصوص مرحله اولیه روشن شدن نقش بسزایی دارد بنابراین ابتداهیزمها را ایستاده به شکل مخروطی ( شیوه سرخ پوستی ) چیده ودر ابتدا از چند هیزم خشک نازکتر و مواد آتش زنه های ژله ای شروع نمایید

به هیچ عنوان از مواد نفتی که منجر به شعله ور شدن ناگهانی و سیاه شدن و احتمال شکستن شیشه بخاری میشود استفاده ننمایید . ضمنا ارتفاع لوله یک متر بلندتر از پشت بام و داشتن کلاهک (اچ) ضروری میباشدبرای جلوگیری از شکستن شیشه در زمان روشن بودن بخاری از ترشح آب( حتی یک قطره شبنم ) خودداری و هیزمها را در قسمت انتهایی بخاری جای دهید . وابتدا باهیزمهای خشک و نازکتر آتش را روشن نمایید تا شیشه بطور ناگهانی داغ نگردد .

جهت جلوگیری از سیاه شدن شیشه علاوه بر اینکه هیزمها در انتهای بخاری گذاشته شده . توجه داشته باشید که گازهای متصاعد شده الیاف چوبها از قسمت برش داده شده خارج میگردد . بهترین شیوه چیدن چوبها بصورت عمودی ( شیوه سرخ پوستی ) بوده ویا سر وته چوبها به دو طرف بدنه بخاری ( سمت دستگیره ها ) گذاشته شود که در نتیجه احتمال سیاه شدن شیشه بسیار کاهش خواهد داشت .سعی شود بخاری را انباشته از هیزم نکنید که با توجه به عدم تکنولوژی رنگ مقاوم در برابر حرارت بالا در کشور احتمال آسیب دیدگی رنگ بوجود خواهد آمد و ضمنا خاکستر تولید شده از چوبها بهترین کود غنی شده برای باغچه و بهترین ماده برای تمیز کردن دوده بر روی همین شیشه بخاری شما میباشد.

مدل‌های بخاری هیزمی ویلا مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.