مبلمان باغی ، که مبلمان پاسیو ویا مبلمان فضای باز نیز نامیده می‌شود، یک نوع از مبلمان است که به‌طور خاص برای استفاده در فضای باز طراحی شده‌است.
به‌طور معمول از مواد مقاوم در برابر آب و هوا ساخته می‌شوند موادی مانند آلومینیوم که زنگ نمی‌زند یا از فلزات دیگر با روکش‌های رنگ محافظ و نیز گاهی هم از چوب و پلاستیک بهره برده می‌شود..
انواع محصولات فضای باز شامل موارد زیر می شود:

مبلمان باغی فلزی

معمولاً ساخته شده از فلز آهن یا آلومینیوم هستند که با پوشش رنگ الکترواستاتیک کوره‌ای برای دوام بیشتر در مقابل شرایط جوی و رطوبت تولید و عرضه می گردند. این مبلمان فضای باز معمولاً به صورت ستهای شش نفره به همراه میز هم طرح خود به همراه شیشه و تشک صندلیها برای فروش در نظر گرفته می‌شوند.
انواع محصولات مبلمان باغی فلزی
انواع محصولات مبلمان باغی آلومینیومی

تاب و صندلی آویز(ریلکسی)

دارای بدنه ای با تحمل وزن بالا هستند. صندلی آویز از یک و گاهی دو پایه آویخته می باشد که به خاطر آرامشی که با نشستن بر روی آن به آدم دست می دهد به صندلی ریلکسی نیز شناخته می شوند.
انواع محصولات تاب و صندلی آویز

سایبان و چتر

که برای ایجاد سایه ساخته می شوند. معمولا به مدل هایی که در برابر نفوذ آب مقاوم نیستند و فقط کاربرد ایجاد سایه دارند سایبان گفته می شود و مدل هایی که مقاوم در برابر نفوذ آب هستند چتر یا چتر باغی گفته می شود. اکثر سایبان های باغی و چترها در برابر تابش خورشید مقاومت بالایی دارند. برخی متحرک با پایه کناری هستند که چتر پایه کار نامیده می شند. برخی نیز ثابت با پایه در وسط هستند که میله پایه آنها از وسط میز عبور می کند.
انواع محصولات سایبان و چتر

باربیکیو یا کباب پز

محصولاتی با جنس چدن و آلومینیوم هستند که برای پخت انواع کباب ،ذرت، پیتزا، استیک و … کاربرد دارند. باربیکیو با گاز شهری یا کپسول گاز و ذغال مصنوعی کار می کنند. بعضی از انواع مدرن تر آنها جوجه گردان و انواع لامپ ها و تجهیزات جانبی دارند.
انواع محصولات باربیکیو و کباب پز

آلاچیق و پرگولا

آلاچیق معمولا از یک اسکلت چهار پایه چوبی یا فلزی ساخته می شوند که بعضی از مدل های آنها دارای چادر و پشه بند است. الیاف این محصولات نیز ضد آب است.

مبلمان و میز صندلی حصیری

به محصولاتی اطلاق می شود که عموما دارای طرح و بافت حصیری (راتان) هستند و جنس بدنه آلومینیومی دارند که با پوشش خارجی پلی اتیلن پوشیده شده است. از مبلمان حصیری برای فضای داخل منزل نیز می توان استفاده کرد.
انواع محصولات حصیری

بخاری پاسیو یا بخاری باغی

برای نشستن افراد در فضای باز در اطراف آن طراحی شده است. از بخاری فضای باز در پیش آمدگی لبه بام و سقف پاسیو و ایوان منزل به طور ثابت یا به صورت قابل حمل (پرتابل) می توان استفاده کرد. این هیترهای باغی با گاز طبیعی یا شهری، برق و بطری های کوچک بوتان کار می کنند.
انواع محصولات بخاری

پنکه های رطوبتی

پنکه رطوبتی نوعی از پنکه است که با پودر کردن آب و دمیدن آن  باعث افزایش رطوبت و خنک تر شدن محیط می گردد. پنکه های رطوبتی باغی معولا یک مخزن آب دارند که برای ساعت ها تامین کنند رطوبت است.