مقالات

مبلمان باغی، تاب وصندلی آویز، سایبان و چتر، باربیکیو یا کباب پز،مبلمان و میز صندلی حصیری چیست؟

Baghi Mobl Villa

مبلمان باغی نوعی از مبلمان است که مخصوص فضای باز طراحی و ساخت می شود. در انگلیسی به مبلمان باغی مبلمان پاسیو نیز گفته می شود, اما در ایران به مبلمان فضای باز و مبلمان ویلایی و مبلمان حصیری نیز شناخته می شوند. از این مبلمان معمولا برای باغ, حیاط, بالکن و ایوان و تراس,آشپزخانه, ویلا, رستوران و در همه محیط های فضای باز می توان استفاده کرد.
معمولا از مواد مقاوم در برابر آب و رطوبت و با وزن سبک ساخته می شوند. استراکچر داخلی آن ها معمولا از آلومینیوم و آهن است. آلومینیوم مورد استفاده در محصولات باغی سبک و ضد زنگ است. آلومینیوم و آهن به کار برده شده معمولا با پوشش رنگ الکترواستاتیک کوره ای برای مقاومت بیشتر در برابر رطوبت و زنگ زدگی تولید می شود. مبلمان ویلایی معمولا در ست های شش نفره همراه میز دارای شیشه و باشتک وتشک پارچه ای ضد آب عرضه می گردد. از الیاف نانو با قابلیت شستشو برای قسمت های پارچه ای مبلمان باغی استفاده می گردد.

انواع محصولات فضای باز شامل موارد زیر می شود:

تاب و صندلی آویز

دارای بدنه ای با تحمل وزن بالا هستند. صندلی آویز از یک و گاهی دو پایه آویخته می باشد که به خاطر آرامشی که با نشستن بر روی آن به آدم دست می دهد به صندلی ریلکسی نیز شناخته می شوند.

سایبان و چتر

که برای ایجاد سایه ساخته می شوند. معمولا به مدل هایی که در برابر نفوذ آب مقاوم نیستند و فقط کاربرد ایجاد سایه دارند سایبان گفته می شود و مدل هایی که مقاوم در برابر نفوذ آب هستند چتر یا چتر باغی گفته می شود. اکثر سایبان های باغی و چترهات در برابر تابش خورشید مقاومت بالایی دارند. برخی متحرک با پایه کناری هستند که چتر پایه کار نامیده می شند. برخی نیز ثابت با پایه در وسط هستند که میله پایه آنها از وسط میز عبور می کند.
بخاری پاسیو یا بخاری باغی
برای نشستن افراد در فضای باز در اطراف آن طراحی شده است. از بخاری فضای باز در پیش آمدگی لبه بام و سقف پاسیو و ایوان منزل به طور ثابت یا به صورت قابل حمل (پرتابل) می توان استفاده کرد. این هیترهای باغی با گاز طبیعی یا شهری, برق و بطری های کوچک بوتان کار می کنند.

باربیکیو یا کباب پز

محصولاتی با جنس چدن و آلومینیوم هستند که برای پخت انواع کباب ,ذرت, پیتزار, استیک و … کاربرد دارند. باربیکیو با گاز شهری یا کپسول گاز و ذغال مصنوعی کار می کنند. بعضی از انواع مدرن تر آنها جوجه گردان و انواع لامپ ها و تجهیزات جانبی دراند.

مبلمان و میز صندلی حصیری

به محصولاتی اطلاق می شود که عموا دارای طرح و بافت حصیری (راتان) هستند و جنس بدنه آلومینیومی و درند که با پوشش خارجی پلی اتیلن پوشیده شده است. از مبلمان حصیری برای فضای داخل منزل نیز می توان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *